مجله هایکو

کرم آبرسان پوست

اگر می‌خواهید پوستی سالم داشته باشید، استفاده از آبرسان کمک بزرگی به شما می‌کند. برای استفاده از آبرسان پوست ابتدا باید پوست خود را بشناسیم و سپس با شناخت نوع پوست خود از پوست خشک تا معمولی آبرسان مناسب را انتخاب کنیم. ما با هر نوع پوستی که داریم به کرم آبرسان پوست احتیاج داریم و فقط میزان استفاده از آن متفاوت است و شما باید محصولی مناسب پوست خودتان پیدا کنید. 

چه عواملی در انتخاب یک مرطوب کننده پوست مهم است؟

برای اینکه بدانیم چه مرطوب کننده ای باید استفاده کنیم، ابتدا باید بدانیم ویژگی های پوستمان چیست. عواملی که بر ویژگی های پوستمان تاثیرگذار هستند، به شرح زیر است:

  1. نوع پوست
  2. سن
  3. ژنتیک
  4. محیط زندگی و آب و هوای جغرافیایی
  5. سبک زندگی
  6. وضعیت سلامت جسمی و داروهایی که فرد استفاده می کند

با افزایش سن پوست قدرت نگهداری آب را درون خود از دست میدهد و از چرب به مختلط و به مرور به پوست خشک تبدیل می شود. بنابراین اگر سن بالای ۴۰ سال دارید احتمالا پوست خشکی دارید و به مرطوب کننده های قویتری نیاز دارید.

در محیط آب و هوایی خشک، آلوده یا سرد، پوست زودتر از سن طبیعی به سمت خشک شدن می رود. افرادی که در چنین شرایطی زندگی میکنند، به مرطوب کننده های قوی نیاز دارند.

سبک زندگی بخصوص سبک تغذیه هر فردی در جنس پوست و مرطوب کننده ای که نیاز دارد موثر است. افرادی که میوه ها و سبزیجات فراوانی مصرف میکنند پوست سالم تر و شاداب تری دارند و مرطوب کننده های نرمالی را نیاز دارند.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده

کرم های آبرسان محصولاتی هستند که تقریبا همه افراد باید آن ها را در روتین مراقبت پوست خود قرار دهند. پوست در اثر عواملی مثل آلودگی هوا و خشکی هوا، ذرات گرد و غبار، روش های نادرست تغذیه و انواع آلودگی های محیطی دچار خشکی می‌شود و استفاده از آبرسان مناسب باعث حفظ طراوت و شادابی پوست می‌گردد. آبرسان ها خیلی سبک هستند و سریع جذب می‌شوند و استفاده از مرطوب کننده مناسب پوست، باعث به وجود آمدن یک لایه محافظتی بر سطح پوست و جلوگیری از تبخیر آب و رطوبت پوست می‌گردد، مرطوب کننده‌ها بر خلاف آبرسان‌ها کمی چرب تر هستند و همین چربی باعث می‌شود تا در لحظه اول احساس سنگین تری نسبت به آبرسان داشته باشید و دیرتر جذب می‌گردد.

آبرسانی پوست به جوان ماندن کمک می‌کند

پوست روی صورت، گوشها، گردن و قفسه سینه در برابر تغییرات فصلی و محیطی بسیار حساس هستند. آمار نشان می‌دهد که سرطان پوست در این ناحیه‌های بدن بیش از هر جای دیگری اتفاق می‌افتد. سلولهای این نواحی پوست همچنین بسیار سریعتر از سایر بخشهای بدن ریخته می‌شوند. بنابراین، برای ترمیم خود به آبرسانی نیاز دارند. آبرسانی پوست به سلولهای جوانتر پوست کمک می‌کند تا به سطح پوست بیایند. همچنین، ماساژ پوست در حین اعمال لوسیون کمک می‌کند تا جریان خون تحریک شده و نسل جدیدی از سلولها ایجاد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.