مجله هایکو

ژل مو

ژل مو یکی از قدیمی ترین محصولات برای آرایش مو و تغییر ظاهر است و می توان از آن برای ایجاد استایل هایی از حالت عقب کشیده گرفته تا حالت شلوغ و نامرتب استفاده کرد. استفاده از ژل دشوار نیست، هنگامی که شما مدل موهای ایده آل خود را در ذهن دارید. این که آیا شما به سادگی سعی در ایجاد یک مدل موی ثابت و مرتب برای کارهای روزانه خود دارید یا می خواهید نگاه خاصی به رویداد رسمی بعدی خود بیندازید ، ژل مو ممکن است بهترین دوست جدید شما باشد.

ژل مو چیست؟

از ژل می توان هم بر روی موی خشک و هم بر روی موی تر استفاده کرد. می توان از این فرآورده برای دستیابی به مدل دلخواه و تثبیت مو برای مدت نسبتا طولانی استفاده نمود. روی موی مشکی، ژل جلوه بیشتری نشان می دهد.

ژل های مو ترکیبات شیمیایی بوده و دارای ساختار پلیمری می باشند. در فناوری ساخت ژل ، پلیمرهایی با وزن مولکولی بالا در آب حل میشوند که وظیفه این پلیمرها متصل کردن رشته های مو به یکدیگر است، ضمن آنکه پوشش پلیمری محیط بر تارهای به هم چسبیده مو نیز، حجم کلی آنها را افزایش میدهد. با قرار گرفتن ژل روی ساقه مو، حلال آن تبخیر شده و فقط لایه نازکی از پلیمر سطح مو را می پوشاند.

اتصال موها توسط پوشش پلیمری صورت میگیرد و در نهایت با غیرقابل انعطاف شدن موهای فرد، حالت می گیرد؛ البته بعضی از ژل ها فقط محلول روغن در آب هستند و قوام ژل های حقیقی را ندارند و از آنها صرفا برای نرم شدن، ایجاد درخشندگی و راحت تر شانه شدن موها استفاده می گردد. معمولا این فرآوردهها به دو صورت، اتصال تارهای مو به یکدیگر را انجام میدهند:

ژل مناسب را انتخاب کنید

ژل‌های مو معمولاً بر اساس ضخامت ترکیب و قدرت ماندگاری طبقه بندی می شوند. رنگ و بوی ژل‌های مو به طور کلی هیچ تفاوتی از نظر نحوه کارکرد آنها ندارد. بیشتر ژل ها با نوک انگشتان استفاده می شوند ، اما تعدادی از آنها دارای اسپری هستند. تصمیم بگیرید کدام یک برای سبک شما مناسب است یا هرکدام را امتحان کنید و ببینید کدام یک را ترجیح می دهید.

یک ژل سبک و کف دار در ایجاد ظاهری بازیگوش و نامرتب مؤثر است.یک ژل با ماندگاری متوسط برای جلوه براق بسیار عالی است و باعث می شود موهای شما جلوه جذابی پیدا کند. همچنین در روزهایی که وزش باد زیاد است بهتر است از ژل هایی غلیظ با ماندگاری بالاتر استفاده کنید.

  1. برای شروع کار موهای خود را بشویید.

داشتن موهای مرطوب هنگام استفاده از ژل بسیار مهم است ، بنابراین آن را کاملاً خشک نکنید. اگر دارای موی کوتاه هستید ، مرطوب کردن موهایتان در سینک روشویی نیز گزینه خوبی است.

  1. مقدار مناسبی ژل را بیرون بیاورید.

 یک دستمال کوچک ژل مو را روی نوک انگشتان خود بگذارید و دستان خود را با هم مالش دهید تا به طور یکنواخت پخش شود و سپس آن را به موهای خود بمالید ، انگار که شامپو باشد.

  1. ژل را پخش کنید.
  • برای داشتن یک ظاهر ساده مو ، برس یا موهای خود را به سبک دلخواه خود بکشید.
  • برای تشدید فرها ، موهای خود را با انگشتان خود بپیچید یا پیچ کنید.

بیشتر ژلهای مو حاوی الکل هستند که به آنها اجازه می دهد سریع خشک شوند. اگر ژل شما از این نوع نباشد ، باید چند دقیقه صبر کنید تا ژل فیکس شود. می توانید ژل را در حالی که خیس است دستکاری کنید ، اما پس از خشک شدن ، سفت و محکم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.