مجله هایکو

ست برس آرایشی

کیف لوازم آرایش یک خانم ممکن است شباهت زیادی به ابزار کار یک نقاش داشته باشد. برس‌ ها یا همان ست برس آرایشی مانند قلم موهای نقاش، اندازه‌ها و شکل‌های مختلف دارند.ست برس آرایشی .

انواع برس های آرایشی

  • برس پودری

این نوع براش معمولاً پهن، بلند و نرم است و موهای پرُپشت دارد. همین تراکم موها کمک می‌کند تا کرم پودر یا پنکک به‌ راحتی روی پوست پخش شود. نکته دیگر این است که استفاده از براش های پودری با دسته بلند و ارگونومیک، آسان‌تر از شکل‌های دیگر است.

  • برس ابرو

زمانی برس ابرو مترادف شانه ابرو بود. اما امروزه از این نوع برس فقط برای مرتب کردن ابروها استفاده نمی‌شود. در حقیقت براش ابرو دو کارکرد متفاوت دارد: هم می‌توانید با آن ابروهای خود را شانه کنید و هم می توانید قسمت‌های خالی داخل ابروها را پر کنید.

  • برس رژگونه

برس رژگونه احتمالاً بسیار پیش از آن که سایر برس های آرایشی متولد شوند، در کیف میکاپ خانم‌ها جا داشت. براش رژ گونه اندازه‌ها و شکل‌های متنوعی دارد. اما موهای نرم، متراکم و بلند ویژگی مشترک تمام آنها به‌ شمار می‌رود.

  • برس رژ لب

در میان برس های آرایشی، برس رژ لب شباهت زیادی به برس سایه چشم دارد. این مدل براش، کوتاه و دارای سری سفت، نوک تیز و باریک است. بنابراین می‌توانید از آن هم برای پخش کردن رنگ و هم طراحی گوشه لب‌ها استفاده کنید.

  • برس بادبزنی

برس بادبزنی همانطور که از نام آن بر می‌آید، شبیه بادبزن است و موهای کم پشت دارد. به‌ علاوه، براش بادبزنی درست مانند یک جارو عمل می‌کند و برای زدودن اضافه‌های آرایش، ابزار مناسبی است.

  • برس خط چشم

خیلی‌ها با این گفته موافق‌ هستند که کشیدن خط چشم خوب کار هر کسی نیست. پس برای اینکه در این کار موفق باشید، نیاز به یک ابزار تخصصی مانند برس خط چشم دارید. براش خط چشم، شبیه یک قلم موی نازک و بهترین انتخاب برای خط چشم‌های کرمی و ژلی است.

  • برس کانسیلر یا محو کننده

قبل از آن که از برس کانسیلر برایتان بگوییم، بد نیست بدانید که اصلاً کانسیلر چیست. تصحیح‌ کننده رنگی یا محو کننده بهترین عباراتی هستند که می‌توان برای توصیف کانسیلر به‌ کار برد. با استفاده از کانسیلر می توان هرگونه جای جوش، لک یا حتی تیرگی دور چشم را پوشاند تا صورت شما برای یک آرایش حرفه‌ای آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.