مجله هایکو

رژگونه خاص

رژگونه خاص یکی از ابزار محبوب آرایشی است که در انواع پودری، کرمی و مایع وجود دارد. پرکاربرد ترین نوع رژگونه، نوع پودری آن است. رژگونه ی پودری به راحتی روی پوست محو می شود و حالت طبیعی دارد و تنها عیب آن نسبت به رژگونه خاص مایع، دوام کم آن است. اما رژگونه های مایع دوام بیشتری دارند ولی به راحتی محو نمی شوند و حالت طبیعی ندارند. 

خانوم هایی که به آرایش های ملایم و طبیعی علاقه دارند بهتر است از نوع پودری آن استفاده کنند و همچنین به خانوم هایی که پوست چرب و معمولی متمایل به چرب دارند، توصیه می شود از همین نوع پودری رژگونه استفاده کنند. اما خانوم هایی که پوستی خیلی خشک دارند بهتر است از نوع مایع استفاده کنند. برای دوام خیلی بیشتر رژ گونه در روزهایی که قرار است ساعت های زیادی آرایش بر روی پوست بماند بهتر است ابتدا کمی رژگونه مایع به روی گونه بزنیم، سپس کرم پودرمان را بزنیم و بعد از آن از رژگونه پودری استفاده کنیم. انتخاب رژگونه مناسب برای پوست های مختلف و چگونگی استفاده از رژگونه به عواملی بستگی دارد .

امروزه انواع رژ گونه های کرمی، مایع و پودری در بازار یافت می شود. در واقع از پودری به نام پودر تالک ساخته می شود. به صورت کلی رژ گونه در دو نوع یافت می شود:

نوع طبیعی: که در واقع همرنگ پوست است اما نواقص پوست را پوشانده و آن را صاف تر نشان می دهد.

نوع رنگی: باعث رنگ بخشیدن به گونه ها و برجسته تر نشان دادن آنها می شود.

رژگونه خاص متناسب با نوع پوست:

یکی از نکاتی که در زمان خرید رژگونه باید به آن توجه نمایید، شناخت رنگ پوست  تان است. اگر پوست شما دارای رنگ خاصی نیست و به اصطلاح سرد می باشد، بهتر است که رنگ رژگونه شما نیز دارای تناژ سرد باشد. در این حالت،پوست شفاف تر به نظر می رسد و درخشندگی خاصی خواهد داشت. البته عکس این مورد نیز کاملا صادق است. برای افرادی که دارای پوست هایی با رنگ گرم هستند، از رژگونه های گرم استفاده می شود تا پوست شاداب به نظر برسد.

انتخاب رنگ رژگونه:

بسیاری از افراد در انتخاب رنگ رژگونه، تلاش می کنند که رنگ آن خلاف رنگ پوست شان باشد. در واقع راز یک آرایش زیبا انتخاب درست رنگ مواد آرایشی است. با این توضیح بسیاری از افراد در تعیین رنگ پوست خود دچار مشکل هستند. برای اینکه بتوانید، رنگ پوست خود را تشخیص دهید، پیشنهاد می شود که یک تیشرت سفید به تن نمایید و یک گردنبند نقره و طلا را به ترتیب به گردن کنید. اگر نقره ظاهر شیکی داشت، نشان دهنده آن است که پوست شما سرد است. اگر ترکیب طلا با لباس سفید و پوست شما ظاهر خوشایندی ایجاد کرد به این معناست که پوست شما گرم است.

طرز استفاده و قلموی مناسب رژگونه بر اساس انواع آن

  • رژگونه پودری: برای این نوع رژگونه بهتر است از قلموهایی که زاویه دار هستند یا سر آن‌ها بزرگ است استفاده کنید. چون این مدل قلمو باعث می شود رژگونه بر روی پوست شما به صورت یکنواخت دیده شود.
  • رژگونه مایع یا ژله ای: برای این دسته از رژگونه بهتر است از اسفنج مخصوص آرایش استفاده کنید.

روش استفاده: آن را روی دو نقطه از استخوان گونه بزنید و بعد برای پخش کردن آن روی سطح پوست با اسفنج از حرکات ضربه ای استفاده کنید.

  • رژگونه کرمی: از یک قلمو با نوک مسطح را استفاده کنید. دقت داشته باشید اندازه‌ی قلمو متوسط و دارای سری صاف باشد. برای زدن رژگونه‌های کرمی بهتر است از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.