مجله مد و فشن

اتو مو

یکی از دستگاه های آرایشی و زیبایی موهای افراد اتو مو ها هستند. شما می توانید در منزل یا سالن های زیبایی برای آرایش موهای خود از انواع دستگاه های آرایشی برقی مانند سشوار، فرکننده، حالت دهند و اتو مو استفاده کنید.

اگر می خواهید موهای خود را صاف و یکدست کنید و همانند بازیگران هالیوودی به نظر برسید باید یک دستگاه اتو مو برای صاف کردن موهایتان به همراه داشته باشید. اتو موها همانطور که از نامشان برمی آید برای اتو کردن و صاف کردن موها بکار می روند.

 این دستگاه ها برای انواع مختلف موها ساخته شده اند و این شما هستید که با مطالعه در مورد این دستگاه ها و مقایسه آنها با جنس موهای خودتان انتخاب درست را انجام خواهید داد.

انتخاب اتو مو با توجه به جنس موها

  • موهای فر و ضخیم: همانطور که گفتیم موهای فر زمان و حرارت بالایی برای صاف شدن می‌طلبند. حال اگر این نوع موها ضخیم هم باشند، طبیعی است باید میزان حرارت و گرما بیشتر از مدل فر و کم ضخامت باشد. از لحاظ کفی هم بهتر است عریض و پهن باشد تا در مدت کم حجم زیادی از مو اتو شود.
  • موهای صاف و ضخیم: موهایی که صاف هستند اما ضخامت بیشتری دارند، برای صاف شدن باید حرارت بیشتری ببینند.
  • موهای صاف و نازک: موهایی که صاف و در عین حال کم ضخامت هستند، به طور معمول به حرارت و وقت کمی برای اتو و صاف کردن نیاز دارند.
  • اتو موهای سرامیکی به مو آسیب کمی وارد می‌کنند، قابلیت تنظیم دما و گرما دارند، استفاده از آنها آسان است و قیمت به صرفه‌تری نیز دارند.

ویژگی های مهمی که باید داشته باشد

بهتر است اتو مویی که از میان انواع انتخاب می‌کنید، چند ویژگی داشته باشد تا بهترین تاثیر را روی موی شما بگذارد. از جمله:

  • اندازه و صفحات آن: این مورد را باید بیشتر با توجه به نوع موی خود در انتخاب خود بگنجانید. به عنوان مثال اگر موهایتان کوتاه است اتو موی باریک و بلند تهیه کنید.
  • طول و اندازه سیم اتو:که اندازه سیم آن بلند باشد، گزینه مناسب‌تری است و دسترسی بیشتری به شما حین کار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.