مجله مد و فشن, مجله هایکو

کالکشن شال و روسری

کالکشن شال وروسری

با توجه بـه این کـه شال و روسری یک پوشش فراگیر در خاورمیانه می باشد، در ابتدا باید توجه داشته باشید کـه با شال بهتر دیده می شوید یا روسری و این کـه با کدام یک آسان تر هستید. وظیفه هردو، پوشاندن سر و مو های شـما اسـت اما برخی با شال های بلند و برخی هم با روسری بهتر دیده میشوند.کالکشن شال وروسری

کالکشن شال وروسری :اشنایی با انواع روسری

در دنیای مد سه نوع روسری مربع، مستطیل و مثلثی شکل وجود دارد که هر کدام از آن ها مختص به یک استایل خاص و یک چهر خاص می باشد. روسری های مربعی را می توان در موقعیت و مجلسی به سر کرد. شال های مستطیلی اکثرا با پارچه هایی دوخته می شوند که جنس گرم دارند و مناسب فصل سرما می باشند. روسری های مثلثی نیز برای پوشاندن گردن توسط خانم های خوش سلیقه استفاده می شود.

کالکشن شال وروسری :توجه به رنگ پوست قبل از خرید شال

اگر پوست شما روشن است بهتر از محصولاتی را انتخاب کنید که رنگ معمولی دارند و خیلی روشن نیستند زیرا اینگونه ظاهر و جلوه ای بهتر خواهید داشت. همچنین اگر پوستی تیره یا برنزه دارید هرگز سراغ محصولاتی با رنگ کدر مثل دودی، بنفش تیره و قهوه‌ای انتخاب نکنید زیرا رنگ چهره شما را تیره تر نشان می دهد.

شال سر کنیم یا روسری ؟

در نگاه عموم روسری بیشتر مناسب افرادی اسـت کـه کمی از سنین جوانی فاصله گرفته اند و می‌خواهند همه ی جا رسمی تر ظاهر شوند. اما شال بـه قول مشهور «جوان پسندتر» اسـت. هر چند این نظر خیلی کارشناسانه بنظر نمی‌ آید اما بهتر اسـت در انتخاب‌ تان آنرا درنظر بگیرید. نکته دیگری کـه باید در خرید شال و روسری بـه آن توجه کنید، شکل و ظاهر اندام شماست.

اشنایی با جنس پارچه

یکی از بزرگترین مشکلات سر کردن شال و روسری لیز خوردن آن ها از سر می باشد پس حتما به جنس محصولی که خریداری می کنید دقت کنید تا در هنگام استفاده از آن اذیت نشوید و دائما در حال درست کردن آن نباشید.

قواره وسایز

به طور کلی، هرچه روسری بزرگتر باشد، راحت تر خواهد بود، اما این اندازه بزرگ در تابستان می تواند خسته کننده باشد. ابعاد استاندارد شال ۹۰ × ۹۰ سانتی متر است، اما اگر از جمله افرادی هستید که روسری خود را مدل دار سر می کنید، تکه های بزرگ روسری ۱۰۰ در ۱۱۰ سانتی متر مناسب شما می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.