مجله مد و فشن, مجله هایکو

عینک های افتابی

استفاده از عینک های آفتابی. در این روزهای گرم تابستانی برای همه ما تبدیل به یکی از امورات ضروری شده است؛ حفظ سلامت چشم در برابر تابش شدید خورشید، عینک های افتابی مسئله ای نیست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد.

عینک آفتابی جزو اکسسوری بسیار مهم به حساب می‌آید. عینک های افتابی علاوه بر اینکه امنیت لازم و کافی را برای چشمان شما در برابر اشعه‌های خورشید به ارمغان می‌آورد، جزو اکسسوری های زیبا نیز به حساب می‌آیند که می‌توان طبق مد یا استایل شخصی از آنها استفاده کرد. نکاتی که باید هنگام خرید عینک افتابی  به آنها توجه کرد، شامل: محافظت، کیفیت ساخت، انواع رنگ و شکل و فرم عینک می‌شوند.

شیشه های عینک

نکته مهم پس از توجه به شاخص حفاظت عینک، شیشه های آن است. ماده‌ی بکار رفته در ساخت آنها، مشخصات فنی و حتی رنگ شیشه‌ها از جمله نکات مهم برای انتخاب صحیح و مناسب یک عینک است.

  •  شیشه ازجنس مواد ارگانیک :این نوع از توانایی خوبی در فیلتر کردن امواج فرابنفش برخوردار است و تحت عنوان CR39 نیز نامیده می‌شود. اگرچه این مدل ممکن است در برابر خش زیاد مقاوم نباشد اما در عوض سبک‌تر بوده و در برابر ضربه از مقاومت خوبی برخوردار است که این دو ویژگی جزو کاربردهای مفید در زندگی امروزه به شمار می‌روند.
  • شیشه از جنس پلی کربنات:  این جنس از شیشه بی‌عیب و نقص به نظر می‌رسد و امروزه بیش از پیش در ساخت عینک‌های آفتابی استفاده می‌شود و باید گفت که از مدل‌های دیگر بسیار مقاوم‌تر است؛ نازک و سبک بوده و در برابر اشعه فرابنفش نیز از چشمان محافظت خواهد کرد.

سایر فواید عینک آفتابی

  • پیشگیری از خشکی چشم، آب‌ مروارید، آفتاب‌ سوختگی، ناخنک و تخریب ماکولا
  •  رانندگی ایمن‌
  • تعویق پیری پوست
  •  جلوگیری از کشیدگی و کوچک شدن چشم‌ ها
  • خوش‌ تیپ‌ شدن

تغییر اندازه عینک آفتابی برای تبدیل شدن به مدل طبی

کوچک بودن عدسی عینک آفتابی هم بسیار مهم است؛ وقتی عدسی این عینک کوچک باشد، فاصله کانونی آن نیز دقیق‌ تر خواهد بود؛ خوب است بدانید عینک‌ های آفتابی با فریم کائوچویی یکی از بهترین گزینه‌ ها برای طبی شدن هستند. به این خاطر که خیلی راحت میتوان لنز آن را تعویض کرد و این مزیت را هم دارد که ضخامت شیشه عینک را پنهان خواهد کرد.

قرار گرفتن زیاد چشم در مقابل نور خورشید موجب ابتلای شما به بیماری آب مروارید و حساسیت های چشمی خواهد شد بنابراین استفاده از عینک آفتابی مناسب را نباید فراموش کنید و نسبت به آن بی توجه باشید.

استفاده از عینک آفتابی علاوه بر سلامتی چشم ها، از لحاظ زیبایی نیز بسیار مورد توجه همه افراد به خصوص خانم هاو اقایون خوش پوش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.