مجله هایکو

رژلب

نحوه انتخاب رژلب مناسب باید توجه داشته باشیم که آن ها نیز همانند لباس هایی که می پوشیم دارای انواع مختلفی هستند. استفاده از رژ لب باعث زیبا تر شدن شما می شود و بعضی اوقات حتی می توانید آن را با لباس هایی که پوشیده اید ست کنید. بهترین رنگ رژلب ، رنگی است که ظاهر شما را بدون هیچ آرایش دیگری زیبا تر کند.

ترندهای آرایشی هر ساله می‌آیند و می‌روند و هر سال یک رنگ به خصوص مد می‌شود. برای مثال، در سال 2018 رنگ قرمز تیره برای رژلب به یک ترند تبدیل شده بود. اگرچه ممکن است این رنگ تقریباً برای همه قابل استفاده باشد، اما اینکه بدانیم دقیقاً چه نوع رنگ قرمزی به پوست ما می‌آید بسیار مهم است و باید در مورد آن بیشتر بدانیم. درواقع، دانستن نحوه انتخاب بهترین رنگ رژلب برای پوستمان یک مهارت محسوب می‌شود. 

اصول مهم در انتخاب رژلب مناسب:

  1. هیچ وقت سلامتی و مراقبت از لب های خودتان را به خاطر زیبایی رنگ رژ به خطر نندازید.
  2. از خرید رژ لب هایی که موجب خشکی پوست لب ها می‌شود جداً خودداری کنید.
  3. در صورت استفاده از رژلب های مات در نظر داشته باشید که این رژها باید نمایی مات و حالتی نرم و مخملی روی لب ها ایجاد کنند.

4.در فصل زمستان حتماً از رژلب های های مرطوب کننده و نرم کننده استفاده کنید.

5.سلامت مواد تشکیل دهنده محصول را بررسی کنید. این نکته به خصوص در مورد رژلب های روزانه که به طور مداوم استفاده می‌کنید اهمیت بیشتری دارد.

پس از رعایت نکات بالا انتخاب رنگ رژلب متناسب با رنگ پوست هر فرد می تواند مهمترین مرحله در انتخاب محصول مناسب باشد. درواقع، نخستین گام در انتخاب رنگ رژلب، دانستن رنگ یا ته رنگ (undertone) پوست است.

 رنگ های مناسب پوست زیتونی

اگر پوست شما دارای ترکیبی از رنگ های زیتونی و صورتی است باید از رژ ها و سایه های صورتی، نارنجی و قرمز استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید خوشتیپ تر باشید باید به رنگ لباس هایتان هم توجه کنید به طوری که اگر لباس هایی با رنگ گرم می پوشید باید از رژی با رنگ صورتی روشن و گرم استفاده کنید.

رنگ های مناسب پوست معمولی

بهترین گزینه برای افرادی که دارای پوستی با رنگ معمولی هستند استفاده از رژ های قرمز روشن و پر رنگ است. در حقیقت رنگ پوست معمولی به افراد اجازه می دهد که از رژ هایی با رنگ های روشن و جذاب که باعث جلب توجه می شوند استفاده کنند. در نحوه انتخاب رژ لب مناسب استفاده از رنگ قرمز همواره زیباست.

پوست های تیره

رنگ های قرمز و ارغوانی مناسب این سبک از پوست ها هستند. اگر پوست تیره ای دارید از انتخاب رنگ های بیش از حد روشن یا کمرنگ خودداری کنید و به جای آن سایه ها و رژ های تیره تر را استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.