مجله مد و فشن

رنگ های مخصوص زمستان

رنگ های مخصوص فصل زمستان

یکی از نکته هایی که درهنگام انتخاب لباس باید به آن توجه داشته باشیم انتخاب رنگ مناسب است.

رنگ مناسب علاوه بر اینکه شامل هم خوانی آن رنگ با پوست و رنگ چشم شما می شود ، شامل هماهنگی با فصل مورد نظر نیز هست. رنگ های مخصوص فصل زمستان .

باید توجه داشته باشید که انتخاب رنگ اشتباه باعث می شود تا شما پیر، سنگین وزن، خسته و یا حتا گاهاً بیمار به نظر برسید.

به طور کلی برای فصل های سرد سال به ویژه زمستان بهتر است از رنگ های گرم استفاده کنیم.

رنگ هایی زنده که گرمی بخش وجودتان خواهند بود، بیشتر رنگ های تیره، به ویژه قهوه ای تیره و آبی ، رنگ های بسیار مناسبی هستند .

اگر هوا برفی باشد ترکیب رنگ ها با رنگ سفید نیز انتخاب فوق العاده ای است.

البته به هنگام استفاده از رنگ قهوه ای تیره باید توجه داشته باشید تن های قهوه ای تیره به مرور ممکن است باعث بدخلقی شما شوند ، بر خلاف تن های آبی و سبز که اثر آرامش بخشی دارند.

یکی از مزایایی که لباس های تیره رنگ دارند توانایی آنها در جذب نور بیشتر است ، که باعث می شود گرمای بیشتری را در روز ها و شب های زمستانی به ما هدیه دهند.

برخی از رنگ هایی که برای فصل زمستان انتخاب مناسبی نیستند رنگ کرم و یا بژ هستند !

اگر کمی دقت کنید این رنگ ها در زمستان باعث می شوند که شما کمی بیمار به نظر برسید.

یکی از رنگ های بسیار مطلوب و پرطرفدار فصل زمستان زرشکی است.

رنگی که به ویژه در لباس های چرمی بسیار خودش را نشان می دهد و مناسب افرادی است که علاوه بر خاص بودن به دنبال شیک پوشی نیز هستند.

ویژگی و خواص رنگ های سرد چیست؟


برعکس رنگ های گرم؛ مهمترین ویژگی رنگ سرد؛ حس آرامش در خود است . در فضاهای که از این سبک رنگی استفاده شده شما به خوبی حس آرامش را احساس می کنید. این رنگ به دلیل خصوصیات روانشناسی پنهان در خود، به شما حس امنیت را القا می کند.

رنگ های سرد به دلیل دید اشتباه دید انسان به گونه ای به نظر می رسد که فضا را بزرگتر از آن چه که هست نشان می دهد. برعکس رنگ گرم که فضا را کوچک تر از آنچه واقعیت دارد نیامان می کند. برای همین ویژگی منحصر به فرد؛ از رنگ های سرد در اتاق ها و فضا های کاری که نیاز است ویسع به نظر بیابیند، بیشتر استفاده می کنند. البته رعایت این مهم به معمار و دیزاین شما و سواد ایشان در طراحی و دیزاین نیز بستگی دارد.

یکی از ویژگی رنگ های سرد بزرگتر نشان دادن فضا است . وقتی از این سری از رنگ ها در اتاق خود استفاده می کنید باعث می شوید اتاق شما بزرگ تر از آن چه که هست نمایان شود. از این ویژگی می توانید در دیزاین و طراحی فضای اتاق یا پذیرایی خانه خود بیشترین استفاده را ببرید. رنگ ها سرد معمولا نور را به خوبی انعکاس می دهند. این ویژگی باعث می شود؛ فضای منزل شما پرنور تر از حالتی باشد که از رنگ گرم بهره می گیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.