مجله هایکو

پنکک صورت

این روزها دغدغه خیلی از بانوان این است که چگونه زیر سازی مناسبی برای آرایش خود در نظر بگیرند تا آرایش آن ها جلوه ی بهتری پیدا کند ولی به دلیل وجود اجناس تقلبی و مارک های بی کیفیت که در بازار به وفور یافت می شود، ممکن است نتوانند جنس باکیفیت را تشخیص دهند. همچنین در خرید پنکک صورت مناسب باید به قیمت آن و مرغوب بودن جنس توجه ویژه ای داشت تا به پوست شما صدمه ای وارد نکند و هم قیمت گزافی بابت آن پرداخت نکنید.

پنکک صورت پوشش کاملی ایجاد می‌کند، رنگ پوست را یکدست و می‌تواند نقایص پوستی مانند لکه‌ها ، تغییر رنگ، جای زخم و حتی تاتو را بپوشاند. میزان پوشش بسیار مهم است. کسانی که به پوشش زیادی احتیاج دارند، باید یک پایه پنکک با مقدار زیادی رنگ‌دانه انتخاب کنند. درحالی‌که بعضی از افراد ممکن است آرایش سبک‌تر و مات‌تر را ترجیح دهند.

پنکیک صورت خوب و مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

متناسب بودن رنگ پنکیک با پوست

برای انتخاب پنکک مناسب پوست خود باید رنگ پوست خود را در نظر بگیرید که نه بیش ازحد روشن تر از پوستتان و نه خیلی تیره تر باشد. برای شفاف تر جلوه کردن پوست خود می بایست نزدیک ترین رنگ را انتخاب کنید تا حالت مصنوعی و عروسکی مانند برای شما ایجاد نکند.

هرچه طبیعی تر باشد آرایش دل نشین تری خواهید داشت. ولی در بعضی موارد می توانیم استثنا قائل شویم، مثلاً اگر رنگ پوست شما تیره هست و ناراضی هستید انتخاب پنکیک با یک یا دو درجه روشن تر می تواند بدون مانع باشد و صورت را شفاف و بی نقص کند. در حالت معمول یک رنگ خنثی می تواند نیاز شما را برآورده سازد.

قدرت پوشانندگی پنکک

افراد زیادی با تصور اینکه هرچه رنگ پنکک روشن تر باشد می تواند پوشش دهی بهتری به شما ارائه کند، خرید یک پنکیک با رنگ های روشن تر را ترجیح می دهند درحالی که رنگ پنکک کمکی به فرآیند پوشانندگی پنکک نمی کند و کیفیت در اینجا نقش مؤثری را ایفا می کند. اگر پوست شما پر از لک و جای جوش است می توانید روی این ویژگی پنکک حساب کنید و پوستی صاف و یکدست که آرزویش را داشتید به دست آورید.

فیکس شدن آرایش

پنکیک چون خشک است می تواند کمک زیادی به پایدار بودن آرایش بر روی صورت کند. به همین خاطر برای زیرسازی پوست از پنکک استفاده زیادی می شود و آرایش دوام بیشتری پیدا می کند. با انتخاب یک پنکک مناسب به عنوان فیکس کننده آرایش خود را ساعت ها بر روی صورت نگه دارید. همچنین اگر می خواهید دوام آن بیشتر شود روی پنکک، پودر فیکس کننده استفاده کنید و ماندگاری اش را دوچندان کنید.

هرچه بیش تر روی پایه کار شود نتیجه تمیزتری خواهید داشت ولی توجه داشته باشید در زیرسازی زیاده روی هم نتیجه عکس برایتان خواهد داشت.

انتخاب اسفنج

درحالی‌که انتخاب پایه مناسب پنکک اولین قدم مهم است، انتخاب اسفنج مناسب تقریباً به همان اندازه مهم است. اسفنجی که برای استفاده از آرایش استفاده می‌شود می‌تواند میزان سهولت استفاده از آن را تعیین می‌کند. اسفنج‌های لاتکس با پایه کرم به‌خوبی کار می‌کنند و کارایی صاف و یکدست دارند.

می‌توان از آن‌ها برای آرایش با دقت استفاده کرد. کسانی که به لاتکس حساسیت دارند می‌توانند اسفنج‌های مشابه ساخته‌شده از چیزهای دیگر مانند سلولز یا پلی اورتان را پیدا کنند. اسفنج‌های هیدرا دارای منافذ بزرگ‌تر و بافت خشن‌تری نسبت به اسفنج‌های لاتکس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.