عطر و ادکلن

پالت سایه

شاید در نگاه اول خرید پالت سایه  چیزی ساده و پیش پا افتاده‌ای به‌نظر برسد؛ اما حقیقت این است که برای خرید پالت سایه چشم که در انواع و اقسام رنگ‌ها بوده و جدایی از این هم شکل و ساختار آن به شکل‌های گوناگونی است در نهایت مجبور هستیم تا هزاران رنگ مختلف را بررسی کنیم.

انواع سایه چشم و نکات خرید پالت سایه

۱. سایه چشم پودری

سایه چشم پودری معمول‌ترین نوع آن است. متشکل از پودر فشرده‌شده است که درون یک ظرف نگهداری می‌شود. برای مبتدیان، سایه پودری انتخاب مناسب‌تری است؛ زیرا کارکردن با آن راحت‌تر است.

سایه پودری را می‌توانید هم با انگشت و هم با براش(قلم‌مو) روی پلک چشمتان اعمال کنید.

۲. سایه چشم مایع

اگر استعدادی در آرایشگری ندارید سایه چشم مایع برای شما مناسب است. زیرا کارکردن با آن حتی از نوع پودری راحت‌تر است. تنها بدی که دارد خشک شدن سریع آن است که باید فرض باشید تا قبل از خشک شدن کارتان را تمام کنید.

می‌توانید سایه چشم مایع را به‌عنوان پایه در نظر بگیرید و روی آن از پودر سایه استفاده کنید. پودر به مایع می‌چسبد و سایه برجسته‌تری ایجاد می‌کند.

3. سایه چشم مدادی

برای استفاده از این سایه چشم به قلم‌مو نیاز ندارید. کافی است آن را روی پلک بکشید و با انگشت یا قلم مویی پخش کنید. کار با آن خیلی راحت است. برخی از آنها مومی هستند و به سادگی پاک می‌شوند، برخی دیگر مات هستند و ماندگاری بیشتری دارند. اگر دوست دارید سایه خطی {برای بالای خط چشم} بکشید، این نوع سایه چشم بهتر از انواع دیگر است.

4.سایه چشم کرمی

اگر به‌دنبال سایه‌های برجسته‌تر و ترکیب رنگ بیشتر هستید این نوع را انتخاب کنید. به‌همین‌دلیل به آسانی می‌توان آن را با رنگ‌های دیگر ترکیب کرد. سایه کرمی می‌تواند به‌عنوان زیرساز برای سایه چشم پودری باشد.

یادتان باشد سایه چشم کرمی، خطوط و چروک‌های چشم را بیشتر از سایر انواع سایه نمایان می‌کند. بنابراین بهتر است قبل از آن از کرم زیرسازی مناسب استفاده کنید.

در هوای بسیار گرم از این نوع سایه استفاده نکنید، زیرا در گرما ذوب می‌شود و آرایشتان را خراب می‌کند.

۵. سایه پودری پیگمنت

برخلاف سایه پودری فشرده، بافت محکمی ندارند و کار با آنها کمی سخت‌تر است. اگر ظرف سایه پودری را برعکس کنید نمی‌ریزد، اما سایه پیگمنت اصلا چسبندگی ندارد و حتی درهنگام کارکردن با آن هم ممکن است بریزد و همه‌جا را رنگی کند. بنابراین اگر حرفه‌ای نباشید کار با آن سخت خواهد بود. برای استفاده از سایه پودری پیگمنت، باید از یک کرم زیرسازی استفاده کنید یا اینکه با قلم‌موی مرطوب آن را روی پلک چشم اعمال کنید.

بهتر است کدام پالت سایه را حتما داشته باشیم؟

پالت رنگ های خنثی از بهترین طیف رنگ هایی است که بدون استفاده نمی ماند. این پالت ها رنگ هایی را دارند که برای استفاده روزمره مناسب هستند. این پالت ها برای استفاده در شبانه روز یا مراسم مختلف گزینه خوبی هستند. علاوه بر حفظ سادگی آرایش، جذابیت و زیبایی خاصی به چشم می دهند و به راحتی ایراد های چشم را کاور می کنند.

اگر می خواهید یک پالت سایه در کیف خود داشته باشید، پالت رنگ خنثی گزینه خوبی است. علاوه بر اینکه با انواع رنگ مو و استایل لباس هماهنگ است، می توان از رنگ های آن برای کانتور، خط چشم و یا پودر ابرو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.